Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

Header 1

Header 1 Header 1

Duszpasterze

 

2015 – Ks. Waldemar Cwynar

Ur. 23.04.1975 r. w Oławie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 2001 r. Od 16 sierpnia 2015 r. administrator, a 30.06.2016 ustanowiony proboszczem parafii.

 

2001-2015 Ks. Jarosław Czarny

Ur. 14.02.1942 r. w Łoszniowie. Przyjął święcenia kapłańskie 24.06.1967 r. Dokonał remontu wieży kościoła parafialnego i renowacji ołtarzy. Udało mu się także wybrukować drogę do kościoła parafialnego. Zm. 27.06.2021 r.

 

1997-2001 – Ks. Andrzej Szyler

Ur. 26.11.1934 r. w Młynkowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 27.06.1958 r. Zajął się remontem dachu nad częścią przeznaczoną dla wiernych w kościele parafialnym. Dzięki jego staraniom część tej pracy zrealizowała Kuria Wrocławska. Zm. 4.02.2017 r.

 

1994-1997 – Ks. Józef Meler

Ur. 4.11.1958 r. we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął 16.10.1988 r. Jego zasługą było obłożenie wcześniej wyłącznie drewnianego tabernakulum posrebrzaną stalą. Otynkował wieżę kościelną, a także dokonał zmian wewnątrz i na zewnątrz kościoła parafialnego i plebanii. Prowadził koło młodzieżowe i scholę parafialną. Obecnie proboszcz w Lubszy.

 

1977-1994 – Ks. Stanisław Chabin 

Ur. 5.12.1919 r. w miejscowości Huboczek Wielki. Święceń kapłańskich udzielił mu w warunkach wojennych 21.06.1942 r. ksiądz biskup Eugeniusz Baziak, w kaplicy seminaryjnej we Lwowie. Od objęcia parafii w 1977 r. udało mu się pozyskać dla niej cmentarz. Doprowadził także do instalacji w kościele parafialnym balasek otrzymanych od parafii Popielów. Zm. 17.01.2004 r.

 

1973-1977 – Ks. Bernard Wachholz

Ur. 20.11.1934 r. w Starej Wiśniewce. Przyjął święcenia kapłańskie 26.03.1961 r. Po objęciu probostwa doprowadził m.in. do odnowienia ołtarzy w kościele parafialnym i wymiany ławek. Parafia zawdzięcza mu także posadzkę z lastryko w kościele parafialnym. Zm. 19.12.2017 r.

 

1973-1973 – Ks.  Edmund Balasiński

Ur. 1.05.1933 r. Przez krótki czas pełnił funkcję proboszcza w Kucharzowicach. Przez wiele lat związany był z parafią pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Pełnił także funkcję prałata (kapelan honorowy) Jana Pawła II (1987) i  kapelana "Solidarności" Ziemi Kamiennogórskiej. Zm. 16.02.1988 r.

 

1970-1973 – Ks. dr Benedykt Staniszewski

Ur. 6.08.1928 r. w Białotarsku. Przyjął święcenia kapłańskie 16.02.1958 r. Do opuszczenia parafii w 1973 kontynuował remonty kościoła i plebanii. Zajmował się także uprawą ziemi. Dbał także o katechizację młodzieży organizując zajęcia w salce przy plebanii.  Zmarł 1.10.2011 r.

 

1968-1970  Ks. Ryszard Turski

Ur. w 1935 roku w Irenie w województwie podkarpackim. Ukończył studia na Politechnice Wrocławskiej uzyskując tytuł inżyniera budownictwa po czym wstąpił to Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchowego. Święcenia kapłańskie przyjął 28.06.1964 roku. 9.08.1968 otrzymał dekret ustanawiający go pierwszym proboszczem parafii Kucharzowice. Dokonał generalnego remontu kościoła i ustanowienia plebanii. Zm. 4.12.2020 r.

Rzymskokatolicka parafia pw.  św. Andrzeja Apostoła

w Kucharzowicach

Kucharzowice 62
57-120 Wiązów

 tel. 71/394-35-32

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 GPS: N50.78781 E17.24922

»zobacz na mapie UMP«

Liturgia dnia

010385
Dziś:Dziś:1
Wczoraj:Wczoraj:2
W tym tygodniu:W tym tygodniu:12
W tym miesiącu:W tym miesiącu:41
Ogółem:Ogółem:10385
unix 0.0